Ieguvumi no
Metāllūžņu pārstrādes
Pārstrāde kļūst arvien svarīgāka sabiedrībai un nozarei, lai sasniegtu mērķus, kas saistīti ar izmaksu samazināšanu, ierobežotu resursu efektīvu pārvaldību un samazinātu atkritumu poligonu izmantošanu. Mēs esam pieraduši dzirdēt trīs otrreizējās pārstrādes pamatprincipus (samazināt, atkārtoti izmantot, pārstrādāt) attiecībā uz tādiem materiāliem kā papīrs, plastmasa, pudeles, kannas un kartons, tomēr daudzi cilvēki nezina, ka var arī pārstrādāt metālu. Metāla pārstrāde samazina vides piesārņojumu, ietaupa resursus, samazina atkritumu nonākšanu poligonos un novērš biotopu iznīcināšanu jaunas rūdas ieguves rezultātā.
Metāllūžņu pārstrādes iekārtas ir kā raktuves virs zemes, kas ir bagātas ar resursiem, ko var atkārtoti izmantot, lai saglabātu vidi, par nelielu daļu no izmaksām, ko rada metālu ieguve un attīrīšana no neapstrādātām rūdām. Metāllūžņi nav atkritumi vai miskaste. Drīzāk tas ir nepārtraukts resurss - izgatavots no veciem automobiļiem, ierīcēm, ēkām, tiltiem, lidmašīnām un daudz ko citu. Metāllūžņi patiesībā var būt viens no mūsu visdārgākajiem resursiem. Tā kā metāllūžņus var neskaitāmas reizes pārkausēt un pārveidot par jauniem izstrādājumiem, tie ir resurss, kas nekad netiks iztērēts.
Vides ieguvumi
Metāla pārstrāde saglabā dabas resursus, samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas un patērējot mazāk enerģijas nekā metāla ražošana no neapstrādātas rūdas. Jauna metāla ražošana rada daudz lielāku siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu, salīdzinot ar izstrādājumu ražošanu no pārstrādāta metāla. Šīs emisijas var ietekmēt klimata pārmaiņas, kā arī radīt kaitīgu gaisa piesārņojuma līmeni pilsētās, izraisot iespējamās elpceļu veselības problēmas jums un citiem iedzīvotājiem. ASV metāllūžņu pārstrādes rūpniecības institūts (ISRI) ziņoja, ka metālu pārstrāde var samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas ASV par 300 miljoniem līdz 500 miljoniem tonnu.
Turklāt, izmantojot metāllūžņus neapstrādātas rūdas vietā, rodas par 97% mazāk ieguves atkritumu un tiek patērēts par 40% mazāk ūdens, liecina ASV Nacionālā veselības institūta dati.





